Hakkımızda

Sentez Dağıtım ve Yayıncılık

Bursa’da 1972 yılında perakendeciliğe başlayan firmamız,1984 yılında toptancılığa başlamıştır.Kitapçılıkta 40 ,Toptancılıkta 28 ,Yayıncılıkta 10 yılını geride bırakan Sentez Yayın ve Dağıtım Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticaret ve Sanayi A.Ş. daha sonra 2006 yılında “TUDEM “ ile birlikte dersanecilik alanında da faliyete başlamıştır.2009 yılında
Can Kitabevi’ni devrederek perakendecilik alanından çekilen Sentez ,kitap toptancılığı ve yayıncılık dünyasının ilkeli ve seçici duruşuyla, aranan ve tercih edilenlerden olma yolunda ilerlemesini sürdürmektedir.

Kurulduğu günden bu yana yenilikçi ve atılımcı bir çizgiyi benimseyen ve değişimi başlıca yapısal özelliği olarak hem müşterilerine hem de okurlarına benimseten Sentez, kentin kültür ve eğitim dokusu içindeki en temel ve en dikkat çekici unsurlardan biri olma özelliğini de kente kazandırdığı Bursa kitapları ile korumaya devam ediyor. Temel olarak sosyoloji, felsefe, ve Bursa kent kitapları gibi alanlarında yayın yapan Sentez Yayıncılık, yenilikçi çizgisiyle yayın hayatındaki ağırlığını ve saygınlığını günden güne arttırmaktadır.

Dağıtım kanalıyla yayıncıyı ve okuyucuyu bir araya getiren kitabevlerine,zincir Mağazalara, kütüphane ve çeşitli kamu kuruluşlarına satış ve dağıtım hizmeti vermektedir.Elindeki önemli bayilikler ile anaokulundan üniversiteye kadar ders ve yardımcı kaynak kitap seçiminde ve satışında belirleyici bir rol üstlenmektedir.Okullarımızın en büyük problemi olan ölçme ve değerlendirme alanındaki boşluğuda yaptığı deneme sınavlarıyla katkı yapmayı hedeflemektedir.Çocuk edebiyatı ve kültür kitaplarındaki 100.000 bulan çeşit tercihiyle bu alanda Bursa’da önemli bir boşluğu doldurmaktadır.

Hizmetleri arasına son olarakta, internet üzerinden hizmet sağlayan e-ticaret sitesi www.kitap16.com’u da ekleyerek sürdüren Sentez Yayıncılık, ülkenin dört bir yanındaki okuyucuya ulaşmayı ve ilk sıralarda yer almayı hedeflemektedir.

Şirketimiz bünyesinde “Sentez Yayın ve Dağıtım Eğitim ve Öğretim Tic. ve San. A.Ş. “2013 yılından beri yaklaşık 134 yazarın 214’ten fazla kitabını yayınladık. Şirketimizin yayınevi uluslararası nitelikte olup, Yüksekokul Kurulunca tanınan kataloglarda yer almaktadır. Ayrıca yayınlarımız Türkiye’deki üniversite kütüphanelerinde katologlanmakta (Pamukkale Üniversitesi Merkez Kütüphanesi, Boğaziçi University Library, Koç University vb.) hem de dünyanın bilinen üniversitelerinin katologlarında yer almaktadır.( Universitats-und landesbibliotek Sachsen-Anhalt/Zentrale, Harward College Library, Columbia University Libraries , Elmer Holmes Bobst Library, Princeton University Library, Library of Congress, Stanford University Libraries, Staats-und Universitatsbibliothek Hamburg Carl von Ossietzky, Bibliotheque Nationale de France, HathiTrust Digital Library, University of Chicago Library, Indiana University, UC Berkeley Libraries, Universitatsbibliothek Kiel, Zentralbibliothek, Merkez Kürüphanesi, University Of Toronto at Downsview/Canada vb.) Uluslararası düzeyde tüm alan ve kategorilerde çalışmaya devam etmekteyiz.

Yola çıktığımız dünden bugüne kadar misyon ve amacımız kaliteli yayın üretmek olmuştur. Teknoloji ve Teknolojinin getirmiş olduklarıyla bilginin daha yaygın ve kolay erişilebir olmasının bilincinde olarak doğruluk ve dürüstlük anlayışımızdan taviz vermeden yolumuza devam etmekteyiz. Misyonumuz gereği okuyucuların her zaman için doğru ve yararlı bilgiye ulaşması en önemli amaçlarımız arasındadır.

About Us

Sentez Dağıtım ve Yayıncılık

Our company which began to work as retailer in 1972, in 1984 it became an wholesaler. Sentez Yayın ve Dağıtım Eğitim ve Öğretim Kurumları Ticaret and Sanayi A.Ş (Sentez Publishing and Disturbiting, Education and Teaching Institutions Commerce and Industry Co.) has left behind 40 years as bookseller, 28 years as wholesaler and 10 years as publisher. In 2006 it begun to its activities in the field of education that is in the field of private preparation and supporting courses for student, with “Tudem.” In 2009 the company transferred Can Kitabevi (Can bookshop) and left the field of retailing and then continues to advancing as a mile stone of the world of the book wholesalers and publishers. Sentez, which adopts innovative and advancing line since the day of establishment and accepts the change as its main structural property and leads its readers and consumers to accept its line of changing, maintains the property of being one of the most prominent elements of the natural fabric of the city by the books of Bursa which are provided by it.

And it takes determinant part in the election and selling of the book of courses and supportive source books from nursery school to universities through important rights of franchising. It targets to solve the biggest problem of our schools which is a deficiency in the field of measurement and evaluation by way of test examinations .With almost 100.000 book about the children literature, Sentez Co. removes a significant lack in Bursa regarding this field.

Recently it has added among the services provided an internet site of commerce which is kitap16.com, so kitap16.com targets to reach to all parts of the country and to obtain the first line in terms of all the field of its activities.

Instagram
WhatsApp
Close

Cart

Sepetinizde ürün bulunmuyor.